Rába Sárkányhajó Club

15. Győri Sárkányhajó Fesztivál

A Nebuló kupa után sem csendesedett Győrben a Mosoni-Duna partja, hiszen szombaton kezdetét vette a Győri Sárkányhajó Fesztivál. Egyesületünk ezúttal elsősorban a kordon másik oldalán, a versenyzők között tevékenykedett. A 200 m-es távon open kategóriában a premier és szabadidős legénységünk is a dobogóra állhatott, a második helyre az Audi csapatának sikerült versenyzőink közé kerülni. A délutáni vegyes hajók között magabiztosan, másfél hajó előnnyel győzedelmeskedett premier legénységünk. A verseny végére szokás szerint a marathon futamok maradtak. A 20 személyes hajók között a 10-es open válogatottunk versenyen kívül indult, de a futamában minden legénységet lekörözve ért célba, összesítve pedig csak a 20 fős vegyes összeállításunknak sikerült jobb idő alatt teljesíteni a 2000 métert. Szabadidőseink ezen a távon a dobogóról éppen lecsúszva 4. helyezést értek el. A jó hangulat mellett a kitűzött céljainkat is sikerült elérni, hiszen sikeresen versenyeztünk együtt az u18-as utánpótlással, és remek ráhangolódás volt a következő hétvégi magyar bajnokságra, amire a megszokott magas elvárásokkal utazunk pénteken.

Rába Sárkányhajó Klub Facebook Rába Sárkányhajó Klub YouTube Rába Sárkányhajó Klub Flickr
A Rába Sárkányhajó Club az első magyar sárkányhajó egyesület, a Magyar Sárkányhajó Szövetség (MSSZ) alapító tagja.